Главная страница
Сейчас в эфире 05:28

23:35

Ми - Україна. Азербайджанці України

23:05

Подія. Митець. Глядач

23:00

Молитва Небесним силам

22:45

Окрилений Афон, сурдопереклад

22:05

Місце під сонцем. Олексій Нашивочніков. Говорить архітектура, сурдопереклад

22:00

Молитва Ангелу-Хранителю

21:50

О. Архангельський Вірую

21:40

Територія добра

21:35

Камерний хор Пектораль

21:00

Літопис. Відлуння епох

20:35

Як сонце застигло у рамі

20:25

Територія добра

20:15

Дивосвіт

20:00

Добре слово і Вечір у Шишкиному лісі

19:30

Ми - Україна. Поляки України

19:00

Твори. Живи. Люби

18:50

Територія добра

18:40

Було мені наснився Відень. Університет. Ратуша. Театр. Собор

18:10

Молитовне правило. Вечірні молитви

18:05

Євангеліє на кожен день та думки святих отців

18:00

Молитва Ангелу-Хранителю

17:35

З історій про віру. Києво-Печерська Лавра. Патерик

17:00

Літопис. Відлуння епох

16:30

14- плюс

16:05

Добре слово і День у Шишкиному лісі

16:00

Дивосвіт

15:30

Джерело мистецтв

15:15

Румунська Лавра

15:05

Територія добра

15:00

Молитва про примноження любові

14:40

З історій про віру. Собор Києво-Печерських святих

14:00

Місце під сонцем. Юрій Серняк. Лікар на твоєму боці

13:25

Вовняна феєрія Тетяни Долубекової

13:00

14- плюс

12:50

Лавра Небесна

12:20

Вивчення Псалмів Давида

12:10

Територія добра

12:05

Євангеліє на кожен день та думки святих отців

12:00

Молитва преподобного Парфенія Київського

11:45

Було мені наснився Відень. Бельведер

11:20

14-плюс

11:00

Душевна кухня з Олексієм Колесником

10:45

Міст через століття. Хрест Марка Печерника, сурдопереклад

10:05

Будьте здорові! (сурдопереклад)

09:55

Територія добра

09:05

Повертаючи любов

09:01

Молитва за мир в Україні

09:00

Хвилина мовчання

08:40

Добре слово і Ранок у Шишкиному лісі

08:35

Дивосвіт

08:10

Молитовне правило. Ранкові молитви

08:05

Євангеліє на кожен день та думки святих отців

08:00

Молитва Богородиці

07:50

Духовні пісні. Ю. Фалик Храм Твій

07:05

Феномен плаката

07:00

Молитва перед початком доброї справи

06:30

Музейні хранителі. Антична колекція Ханенків

06:05

Втілена мрія Віктора Василенка

06:00

Молитва Оптинських старців

05:35

Сувої Мертвого моря

05:05

Сасик у полоні

05:00

Молитва Отче наш

04:00

Розкажи нам, вулице! Велика Житомирська, сурдопереклад

03:30

Подія. Митець. Глядач

03:00

Земля заповідна. Національний природний парк Пирятинський

02:30

Громадянська позиція

02:00

Джерело мистецтв

01:40

З історій про віру. Києво-Печерська Лавра. Патерик

01:00

Місце під сонцем. Ігор Ятлук. Вітрила дитинства

00:35

Розкажи нам, вулице! Довга Нива

00:00

Будьте здорові!

Архив новостей
2020
янвфевмарапр
майиюниюлавг
сеноктноядек
2019
янвфевмарапр
майиюниюлавг
сеноктноядек
2018
янвфевмарапр
майиюниюлавг
сеноктноядек
2017
янвфевмарапр
майиюниюлавг
сеноктноядек
2016
янвфевмарапр
майиюниюлавг
сеноктноядек
2014
янвфевмарапр
майиюниюлавг
сеноктноядек
2013
янвфевмарапр
майиюниюлавг
сеноктноядек
2012
янвфевмарапр
майиюниюлавг
сеноктноядек
2011
янвфевмарапр
майиюниюлавг
сеноктноядек
2010
янвфевмарапр
майиюниюлавг
сеноктноядек
Последние новости

ПАСХАЛЬНЕ ПОСЛАННЯ ПРЕДСТОЯТЕЛЯ УПЦ

19.04.2020

 Пасха

Пасхальне послання

Предстоятеля Української Православної Церкви

Блаженнішoго Митрополита Київського і всієї України Онуфрія

Архіпастирям, пастирям, чернецтву

та всім вірним чадам

Української Православної Церкви

 

Христос Воскрес!

Цими вічно живими і дорогими серцю словами поздоровляю всіх Вас: боголюбиві Архіпастирі й пастирі, благочестиві іноки та інокині, дорогі брати й сестри, — вірні чада нашої Святої Української Православної Церкви, — зі світлим Празником Преславного Воскресіння Господа Бога і Спасителя нашого Іісуса Христа.

Празник Воскресіння Христового є найбільшим із усіх наших Православних Свят. Воскресіння Христове іменується «празників Празник і Торжество із торжеств»(Пасх. канон, 8 пісня, ірмос), тому що у Світлому Христовому Воскресінні ми святкуємо перемогу життя над смертю.

Син Божий, Друга Іпостась Святої Живоначальної Троїці, по Своїй безмежній любові до нас, падших людей, приклонив Небо і зійшов на землю; взяв на Себе людську природу, освятив, очистив і спас її. Син Божий, наш Спаситель і Господь, на Хресті розірвав рукописаніє наших гріхів, звільнив нас від влади диявола і забрав нас із руки його. Коли наш Спаситель, як Людина, помер на Хресті і зійшов душею в пекло, — це було завершенням іскупительного подвигу Спасителя.

Після цього почався тріумф перемоги. Господь наш Іісус Христос воскрес із мертвих. Своїм Преславним Воскресінням Спаситель зруйнував пекло, відняв силу в смерті й повернув нам загублений Рай.

В день Світлого Христового Воскресіння, рано-вранці, святі Жони-Мироносиці прийшли до Живоносного Гробу, де було поховано Тіло їхнього Божественного Вчителя і Господа, але вони побачили Гріб порожнім. Ангел Божий сидів на камені і своїми словами привів у радість засмучені серця святих Жон. «…Не бійтеся, — сказав Ангел, — тому що знаю, що ви шукаєте Іісуса розп’ятого. Його немає тут — Він воскрес… Ідіть, подивіться місце, де лежав Господь, і підіть скоріш скажіть учням Його, що Він воскрес із мертвих і чекає вас у Галілеї; там Його побачите» (Мф. 28, 5–7). З радістю святі Жони-Мироносиці понесли звістку про Христове Воскресіння до Апостолів, а святі Апостоли цю звістку розповсюдили по всьому світі, проповідуючи, що «Христос воскресе из мeртвых, смeртию смeрть попрaв, и сyщим во гробех жив0тъ даровaв» (Тропар Св. Пасхи).

Святитель Николай Сербський говорить, що проповідь про Преславне Воскресіння Христа, про тріумф перемоги життя над смертю, принесла із собою радість для всіх людей. Всяка інша перемога на землі людей розділяє. Коли один цар перемагає іншого, то перший тішиться, а другий скорбить. А перемога Небесного Царя над дияволом, який мучив людство, принесла печаль тільки дияволу, а всьому людству принесла радість вічного спасіння і блаженного життя (Свт. Николай (Велимирович). Бесіди. Кн. 2. Стор. 318–328. «Лодья», 2003 р.).

У Своєму Святому Воскресінні Христос, наш Спаситель і Господь, подарував усім нам: кожній людині зокрема, — благодать спасіння. Від нас вимагається тільки одне: прийти до Господа вірою, прийняти цю благодать і скористатись нею.

Сьогодні у світі існує такий звичай: коли хтось постраждає від вогню, повені, землетрусу або від якогось іншого лиха, то інші добрі люди посилають постраждалим гуманітарну допомогу у вигляді спеціальних пакетів, у які кладуть їжу, одяг, медикаменти та інше, що необхідне постраждалому для життя.

Добрий Бог прийшов на землю, землю спустошену «прогресом», вибудуваним гордим розумом падшої людини, щоб допомогти людині достойно прожити в пустелі земного життя і досягнути блаженства в житті на Небі. Через Своє Преславне Воскресіння Господь подарував кожній людині благодатні дари, які потрібні людині для виживання, для того щоб у труднощах, складнощах і випробуваннях, якими наповнене земне життя, людина не зламалась, а зберегла своє людське достоїнство, порядність, красоту і благородство, якими Господь прикрасив кожного з нас.

Ті люди, які прийняли Хрещення в ім’я Святої Троїці: Отця і Сина і Святого Духа, — прийняли від Воскреслого Христа благодатні дари. Нам треба тільки пильнувати за тим, щоб духовний пакет із благодатними дарами від Доброго Бога був відкритий і щоб ми користувались ним; щоб ми не були подібними до євангельського раба, який одержав від свого Господаря один талант і закопав його в землю (Мф. 25, 25) і якого Господь за це назвав «лукавим і лінивим рабом» (Мф. 25, 26). А відкривається і тримається відкритим цей духовний пакет за допомогою молитви й посту. Той, хто поститься і молиться, той щедро користується і насолоджується тими благодатними дарами, які подарував кожній людині Воскреслий Христос.

Коли Син Божий народився у Вефлеємі, то при цьому були очевидці, або свідки: Пресвята Діва Марія і святий Іосиф Обручник. Коли Спаситель хрестився в річці Йордан, то свідком був святий Іоанн Хреститель. Коли Господь преобразився на горі Фавор, то свідками були три Апостоли. Коли Спасителя розіп’яли на Хресті, то свідків було дуже багато, а коли Христос воскрес із мертвих, то свідків не було жодного. Чому? Святитель Димитрій Ростовський говорить, що свідки Воскресіння Христового не були потрібні: вся історія Церкви Христової — це незаперечний і незамовкаючий свідок істини Воскресіння (Свт. Димитрій Рост. Ч.-М. Березень. Стор. 742). Говорячи іншими словами, можна сказати, що свідками Воскресіння Христового є всі Святі й ті з нас, хто сьогодні живе на землі й, через віру, взяв від Воскреслого Христа благодатні дари: ті священні духовні пакети, які Христос нам подарував Своїм Преславним Воскресінням; хто за допомогою молитви і посту тримає відкритими ці священні духовні пакети і черпає з них благодатні сили, які необхідні нам для достойного життя на землі та для спасіння на Небі.

Ще раз сердечно поздоровляю всіх Вас, дорогі брати й сестри, з Великим Днем Світлого Христового Воскресіння. Бажаю всім: здоров’я, спасіння і пасхальної радості, яку переживають ті, хто любить Христа й живе із Христом. Нехай Божественна благодать, яку подарував нам Воскреслий Христос, наповнює наші серця і дає нам силу жити на землі так, щоб ми були добрими свідками великої Тайни Світлого Христового Воскресіння. Таке життя є великим щастям для людини.

В ім’я Святого Воскресіння любімо і прощаймо один одного, як і Воскреслий Христос возлюбив і простив нас. Амінь.

Воістину Христос Воскрес!

Смиренний

+       Онуфрій,

Митрополит Київський і всієї України

Пасха Христова

2020 р.

м. Київ